K Nechorám do sklepa 2015

31. 6469391-vino-kost-otevrene-sklepy-nechory_galerie-980Zpravodaj z Prušánek 2/2015:

V sobotu 20. června otevřeli členové spolku Nechorští vinaři již po šesté veřejnosti své sklepy. Navštívit Nechory a ochutnat vína dorazilo letos více než 700 platících návštěvníků. I pro letošní rok jsme připravili drobná vylepšení. V areálu jsme umístili více oplachovaček na skleničky, jednu už máme i vlastní. Na její pořízení nám přispěla obec Prušánky. Pečlivě jsme ve spolupráci s pracovnicí obce p. Kamenskou vybírali stánkaře a přidali jsme další zastávku pro náš Nechorský expres, který zdarma dopravuje hosty ubytované v okolních obcích. Další novinkou byl slevový kupon na padesát korun v průvodci. Uplatnit jej mohou zájemci, kteří přijedou na naši novou vinařskou akci K Nechorám za mladým vínem 28. listopadu 2015.

32. 6469364-vino-kost-otevrene-sklepy-nechory_galerie-980Návštěvníci letos vyjadřovali v anketě velkou spokojenost s kvalitou degustovaných vín, pochvalovali si vstřícnost všech vinařů a zejména celkovou organizaci akce. Hlavně ti, kteří přijeli už poněkolikáté, viděli pokrok ve srovnání s minulými ročníky. K výborné atmosféře přispělo i příhodné počasí, jen návštěvníci večerního vystoupení cimbálové muziky by uvítali větší teplo. Pro příští ročník musíme lépe zabezpečit průběžný úklid, zejména centra, a dohlédnout i na stánkaře, aby si ke svým stánkům opatřili nádoby na odpadky.

Děkujeme majitelům sklepů v Nechorách za pochopení a omezení pracovních činností v průběhu akce, ubytovatelům za vstřícný přístup a místním občanům za trpělivost. Otevřené sklepy jsme uskutečnili s podporou Vinařského fondu, Jihomoravského kraje a obce Prušánky. Všem patří náš dík.

Michaela Hradilová, Spolek Nechorští vinaři