Jižní Morava čte a také píše

Zpravodaj 4/2018:

Ve spolupráci s místní knihovnou se naše 5. třída zapojila do projektu JIŽNÍ MORAVA ČTE. Paní knihovnice M. Hromková pro nás připravila velmi zajímavou besedu a čtení z prušánecké kroniky z doby přesně před 100 lety. To nám pak bylo inspirací pro psaní slohových prací na téma NAŠE OBEC ZA 100 LET. Jednu z nich si můžete také přečíst:

NAŠE OBEC ZA STO LET

Představuji si, že se Prušánky rozšíří na město. Všude budou moderní budovy, které se ovládají přes mobil. Jsou vybaveny nejrůznějšími bezpečnostními zařízeními. Auta nejezdí na benzín ani na naftu, ale jen na elektrickou baterii. Pod silnicí jsou elektrické panely, které auto za jízdy dobíjí. Můžeme si vybrat, jestli budeme řídit my nebo autopilot. Když si bude autopilot myslet, že řízení nezvládáme, tak vezme řízení za nás. Je zde také rychlovlak, který nás spojuje s ostatními městy. Vyučování je jen online přes internet, až na tělocvik. Místo lidí skoro všechnu práci dělají stroje roboti. Jediná práce je roboty kontrolovat. Platí se jen elektronicky. V Prušánkách je velká vícepatrová sportovní hala. V prvním patře se hraje hokej, ve druhém fotbal, v posledním tenis, badminton a ping pong. Na snídani, oběd a večeři se jí tabletky, které vám dají všechno, co vaše tělo potřebuje. Místo popelnic máme zařízení, které rovnou všechen odpad recykluje.

Bylo by hezké, kdyby se něco z toho splnilo, ale něco by mohlo zůstat stejné. Například zvyky jako jsou hody, Velikonoce nebo Vánoce, prostě něco, kde se lidé potkávají.

Jakub Hosaja, 5. třída