Informace odpadového hospodářství 3/2017

Vážení spoluobčané

V dnešním příspěvku se opět vrátím k řešení s bioodpadem. Jak jsem v minulém článku psal o tom, že na Životním prostředí v Praze asi tráva neroste, tak jsem se v tom jenom utvrdil. Nicméně minulý měsíc nám přišlo konečně, skoro po roce, oficiální „Rozhodnutí o přidělení dotace“. Na základě těchto přislíbených peněz teprve můžeme provést výběrové řízení na dodavatele kompostérů. Podle vysoutěžené ceny se teprve uzavírá smlouva s Fondem životního prostředí, který přepočítává podíl dotace a podíl náš. Pak teprve se kompostéry nakupují. Je to všechno zdlouhavé, ale tak fungují všechny žádosti o dotace na cokoliv. Kompostéry tedy nakoupíme a rozdělíme v zimních měsících tak, aby byly připraveny na novou sezónu. Včas vás o všem budeme informovat.

Po obci rozmístěné hnědé popelnice na bio (vývoz se provádí každou středu) a velké kontejnery se osvědčily. Tímto bych rád poděkoval všem občanům za to, že dodržujete pravidla, co do těchto nádob patří a co ne. Doposud jsme neměli problém s dodatečným tříděním. Děkuji také, že nikdo nevyváží bioodpad na dnes už černou skládku za kostelem.

Věřím, že s domácími kompostéry a kontejnery po obci příští rok „boj se zeleným nepřítelem“ hravě zvládneme.

Přeji vám všem hezké podzimní dny, všem vinařům pěknou úrodu a hodně stupňů a budu moc rád, když za mnou někdo přijde s nějakým novým a podnětným nápadem, jak dál a lépe bojovat s odpady.

Jan Nosek, místostarosta

Vizitka vinařů – Onasisova ulice v Nechorách

Zvelebujete, zkrášlujete, snažíte se, aby to bylo v Nechorách pěkné, aby se tu líbilo nám Prušaňákům, ale i turistům, kteří sem přijíždějí ve stále větším počtu a jsou z tohoto místa nadšení. Někteří vinaři však přispívají ke vzhledu Nechor trochu jinak, po svém. Posuďte sami…