Informace odpadového hospodářství 1/2020

Zpravodaj 1/2020: Vážení spoluobčané,
tento článek píši v době, kdy se rozhoduje o případném dalším prodloužení vládních opatření České republiky. Jak jistě z místního rozhlasu, kabelové televize a internetu víte, i obecní úřad uzavřel své prostory (po telefonické domluvě je možné určité věci na obci vyřídit). To se týká také sběrného dvoru a recyklační plochy. Tyto jsou a budou také až do odvolání uzavřeny. Proto vás žádáme, vydržte!

Pytlový sběr a vývoz komunálního odpadu v popelnicích bude probíhat tak jako vždycky, to je v úterý tříděný odpad a následně ve středu komunál. Zároveň vás žádáme, abyste ven dávali opravdu jenom zavázané pytle s papírem a recyklačním obalovým plastem, a ne věci, které by jste za normálního provozu sami vyvezli na sběrný dvůr. To samé je i u vývozu popelnic. Zaměstnanci v žádném případě nebudou brát věci, které do pytlů nepatří nebo se do popelnic nevejdou.
Tímto bych vám chtěl také poděkovat za trpělivost a vstřícnost. Pevně věřím, že tato „smutná doba“ nebude mít dlouhého trvání a vše se vrátí do normálních kolejí.

Jan Nosek, místostarosta

Upozornění: Po zveřejnění článku ve Zpravodaji bylo povoleno otevření sběrných dvorů!

Od 14. dubna 2020 budou sběrný dvůr i recyklační plocha otevřeny podle běžných otevíracích hodin, tzn. v úterý a ve čtvrtek 15:30 – 18 hod. a v sobotu 8 – 12 hod.

Apelujeme na občany, aby respektovali následující pokyny:

– na sběrný dvůr nebo recyklační plochu jezděte jen v nejnutnějších případech

– do areálu bude vždy umožněn vjezd pouze jednomu vozidlu za účelem uložení odpadu

– další vozidlo bude moci vjet až po výjezdu předchozího

– ostatním příchozím je vstup do areálu sběrného dvora nebo recyklační plochy přísně zakázán

– je nutné dodržovat rozestupy ve frontě před bránou