Informace Obecní policie 4/2019

Zpravodaj 4/2019: Ještě nestihl ani pořádně zežloutnout papír na předchozím čtvrtletníku obecního Zpravodaje a máme tu nejkrásnější období v roce. Blíží se nám advent, svátky vánoční a s nimi spousta oslav, rodinných setkání a také poslední obecní Zpravodaj roku 2019 a v něm sloupek obecní policie.

V průběhu podzimu se v naší obci uskutečnilo několik frekventovanějších společenských akcí, u kterých byla přítomnost OP žádoucí ať už čistě dozorová, či z důvodu usměrnění provozu a dohledu nad větší koncentrací lidí. Jistě netřeba zmiňovat, že v Nechorách proběhla akce K Nechorám do sklepa za mladým vínem či zde zakončil burčákový pochod. Přímo v obci se uskutečnil osmý ročník Gulášfestu a další akce. Nejednou došlo i na stížnosti kvůli pálení, které k podzimu na vesnici patří, ale může se stát, že v ohništi neskočí jen souší a dým pak může obtěžovat klidně celou obec. Stejně tak jako v podzimně pošmourném počasí často vídané zablácené silnice od zemědělské techniky. I toto jsme několikrát řešili, vždy však postačilo upozornit a komunikaci si dotyční uklidili.

Z preventivních a vzdělávacích činností se ve spolupráci s místní MŠ a Obecní knihovnou uskutečnila beseda s dětmi o bezpečnosti provozu a pohybu na komunikaci. Vyzkoušeli jsme si přejít po přechodu, děti se seznámily s tím, jaké mohou očekávat signály od strážníka či policisty nebo jakou máme mít výbavu při jízdě na kole. Pochopitelně největší zájem sklidilo služební auto a majáky se sirénou. Bohužel, ani takový krásný solitér jako naše vrba na ulici Hlavní tu nemůže být věčně, a tak čas a poryv větru dokonaly o víkendu, právě při akci K Nechorám za mladým vínem, své. Naštěstí se nikomu nic nestalo a o úklid následků se postarali naši hasiči a technické služby. Po dobu odklízení bylo na nezbytně nutnou dobu usměrnit provoz. Že byla stará vrba již notně „unavená“ si může kdokoliv prohlédnout na pařezu (anebo na přiložených fotkách).

V nedávné době došlo k dokončení dopravního značení v Nechorách. Upraven je tak provoz v celé lokalitě Spodních Nechor, kde je od poloviny listopadu rychlost omezena do 30 km/h a stání či vjezd nad 3,5t podmíněn povolením OÚ. Chtěl bych proto připomenout, aby si vlastníci sklepů (kteří tak dosud neučinili) vyzvedli povolení stání v Nechorách na OÚ ve dveřích č. 12, I. patro. Tuto kartičku s povolením je nutno mít viditelně umístěnu v zaparkovaném vozidle, ideálně na palubní desce za čelním sklem. Na ulici U koupaliště a v lokalitě Vrchních Nechor bylo nově osazeno značení začátku a konce naší obce, které ve směru na Poddvorov dosud chybělo.

Blížící se konec roku mnoho z nás prožívá hektické období plné stresu. Přitom původně šlo o dobu klidu, míru a pohody trávenou v kruhu blízkých. Proto zvolněte tempo dnešní uspěchané doby a užijte si krásný advent a svátky vánoční, prostoupené pohodou a klidem v rodinném kruhu.

To vám za Obecní policii Prušánky přeje
Adam Hellinger