Informace Obecní policie 2/2022

Zpravodaj 2/2022

Konec prvního pololetí roku 2022 klepe na dveře a s ním ruku v ruce konec školního roku a začátek prázdnin. Teploměry však již nějaký ten týden ukazují vydatné letní teploty. Únavu z přílišného pobytu na sluníčku pak někteří z nás rádi zaženou doplněním tekutin nejen z kategorie nealko. Možná i právě takováto kumulovaná únava vedla k hloupému nápadu vylepšit výzdobu části našeho pietního místa o skleněné střepy. Opatření vedoucí k zamezení podobných událostí se již připravují.
Že člověk posilněn alkoholem nemá sedat za volant, a raději zvolí cestování autobusem, je jistě chvályhodné. Čekání na příslušný spoj však není radno zkracovat pokuřováním a následným znečišťováním v prostoru přímo u nápisu toto jednání zakazujícím. I o tom se několik osob v době nedávné přesvědčilo.
Známé pořekadlo praví že s poctivostí nejdál dojdeš. Občas se nás o opaku snaží přesvědčit nejeden řidič poté, co poškodí cizí majetek. Někdy to vyjde, jindy kamerový systém napoví, že lež má krátké nohy.
Že jsme jen lidé a mezilidské vztahy jsou různé, víme z každodenního života. A ne za každým příkořím či škodnou událostí, která se nám stane, musí stát nějaký šotek či nepřející soused. Je tak více než dobré si nejprve vše ověřit a potvrdit či vyvrátit, než se na někoho dívat skrze prsty či stupňovat napětí ve svém okolí. Obzvlášť, když se díky poslechnuté radě posléze ukáže smyšlené příkoří jako sice smutná, ale přirozená událost.

Každá část roku má něco do sebe, i nějaké to riziko. A tak si horké dny užívejte nejlépe ve stínu u vody. Dodržujte pitný režim. A pokud už jej o něco okořeníte, posečkejte nějakou hodinku s jakoukoliv činností, kterou byste mohli způsobit neštěstí sobě i okolí.

Krásné léto Vám přeje Obecní policie Prušánky

Za Obecní policii Prušánky Adam Hellinger

A na závěr něco hezkého – soví mládě nalezené v aleji u Nechor bylo převezeno do záchytné stanice v Buchlově. Foto: Kampai Radek