Informace obecní policie 1/2020

Zpravodaj 1/2020: Začátek roku 2020 vypadal z pohledu naší obecní policie ideálně. Začali jsme fungovat v plném stavu dvou strážníků.  V prvních měsících se naše činnost vyvíjela v duchu běžného dne. Dohled v místech s vyšší frekvencí pohybu osob, jako jsou přechody a škola v době před zahájením výuky.  Dále první dva měsíce roku přinesly do knihy hlášení na osm desítek převážně přestupkových událostí. Zóna v Nechorách se výrazně zlepšila, ale i přes klidnější období roku se v několika případech řešila. Stejně tak bylo za toto období několik porušení vyhlášky obce o volném pohybu psů. Z mimořádných událostí jsme byli u stížností na pálení, respektive dým či u požáru stohu slámy. Stejně jako dokumentace a předávání k řešení poškození dopravního značení či další škodné události po nedávných poryvech větru.

V neposlední řadě tvoří naši náplň práce dohled nad bezpečností a plynulostí provozu spojený s orientačním měřením rychlosti na frekventovaných místech opět převážně v dobu zvýšeného pohybu osob. Jistě naznáte, že „letce jedoucí za bílého dne“ naší obcí osmdesáti kilometrovou rychlostí a více tady nechceme. K rozšíření dochází také na úseku bezpečnosti v oblasti kamerového systému. Od letošního roku jsme rozšířili kamerový dozor na ulice Mlýnská a Nová, čímž nekončíme. Cílem je, aby byla obec časem pokryta, včetně míst s vyšším pohybem osob.

Bohužel, co nás všechny v poslední době trápí, je zdraví a nákazová situace nejen v ČR. Obecní úřad, včetně nás, se snaží být co nejvíce nápomocen občanské inciativě a podílí se na distribuci roušek i zajišťování materiálu k jejich výrobě. Také pro převážně osamělé seniory je tu možnost dodání nákupů, aby se minimalizovala nákazová rizika. Vzhledem k tomu, že je stále velká poptávka po rouškách, se mi podařilo pro naši obec zajistit dodávku několika set roušek, které jsou už na obci a které budeme podle potřeby distribuovat mezi občany.

Závěrem asi netřeba připomínat, že nošení roušek je v těchto dnech na veřejnosti povinné a na dodržování tohoto nařízení s kolegou taktéž dohlížíme. Věřím, že se nám všem společně podaří zdárně současnou situaci zvládnout. K tomu přeji nám všem hodně zdraví a pevné nervy v této nelehké době. Za Obecní policii Prušánky

Adam Hellinger