Hudební, taneční a výtvarná škola (jaro 2016)

Zpravodaj 1/2016: Dne 26.2. proběhlo setkání pedagogů HTVŠ, na kterém se hodnotil nejen uplynulý půlrok, ale došlo i na diskuzi o další vizi HTVŠ a zlepšení její celkové organizace. Jeden z bodů se týkal i chystaných termínů přehrávek a závěrečného koncertu, o kterém budou rodiče i děti včas informováni. Koncepčně  budou mít děti možnost vybrat si ze dvou termínů přehrávek (duben a květen) v aktuální dosažené úrovni a samotné hodnocení bude probíhat dle kritérií ABRSM. Závěrečný koncert je předběžně stanoven na 16.6.2016. Rodiče budou mít v brzké době možnost sledovat výstupy svých žáků přes portál ‘izuš’, čímž se změní i způsob administrace HTVŠ.
Obec pronajala zánovní cimbál a vedení HTVŠ přesunulo výuku do prostor ZŠ s tím, že žáci ve hře na cimbál mají možnost cvičit ve zkušebně pod KD. Dle domluvy s vedením obce dojde ještě v tomto školním roce k vybavení hlavní hudebny HTVŠ v prostorách ZŠ PA technikou a potřebnými nástroji k tomu, abychom mohli v novém školním roce 2016-2017 spustit cimbálovou muziku a pop-rockovou kapelu složenou převážně z našich žáků. Nechoránek přešel pod agendu HTVŠ a doufáme, že se nám podaří jeho spojení s  novou cimbálovou muzikou.
Do učitelského sboru jsme přivítali novou plně aprobovanou učitelku na klavír paní Jarmilu Babáčkovou, a tímto bych rád vyzval rodiče, aby znovu zvážili zápis svého dítěte buď na taneční, výtvarný nebo hudební obor HTVŠ. Celkovou nabídku HTVŠ lze shlédnout na stránkách obce: www.obecprusanky.cz v sekci ‘instituce a spolky/školství’. V současné době pokrýváme všechny hlavní hudební, taneční i výtvarné umění a jsme schopni ve většině případů přijímat děti i v průběhu školního roku. Zájemci se mohou přihlásit v místní knihovně u paní Mileny Hromkové.

Martin Novák