Hudební, taneční a výtvarná škola 2/2018

Zpravodaj 2/2018: Školní rok 2017/2018 nám pomalu končí a Hudební, taneční a výtvarná škola v Prušánkách má za sebou třetí rok svého působení. I v tomto roce máme za sebou spoustu vystoupení jak na besídkách pořádaných HTVŠ, tak na akcích základní školy, obce Prušánky nebo různých akcích v regionu. To, že je každá ze složek naší školy, ať jsou to naši tanečníci nebo muzikanti, schopna veřejných vystoupení, je pro nás velkým úspěchem a nejlepší zpětnou vazbou naší práce. Osobně doufám, že tento trend bude pokračovat a se stoupající úrovní našich žáků bude i těchto akcí přibývat. Nesmíme ovšem zapomenout ani na náš výtvarný obor, ve kterém máme spoustu talentovaných studentů a jejich práce a výtvory můžete zhlédnout na každé z našich besídek.

Jedna z nejpodstatnějších událostí druhého pololetí jsou pro žáky hudebních oborů zkoušky ABRSM, na které se usilovně připravují po celý školní rok. S každým následujícím rokem a vyšším stupněm skládané zkoušky se samozřejmě zvyšují i nároky a požadavky na naše studenty. Proto i příprava musí být intenzivnější, a není samozřejmostí, jako u postupových zkoušek na ZUŠ, že každý rok žáci zvládnou jednu úroveň. Byl bych nerad, kdyby neúspěch na zkouškách byl brán jako selhání. Naopak je třeba výsledek ze zkoušek ABRSM brát jako zpětnou vazbu, abychom zjistili, kde má dítě slabou stránku, na které je třeba pracovat usilovněji, ale také co žákovi naopak jde a v čem je dobrý.

Letošní školní rok si dovoluji hodnotit jako úspěšný už proto, že zájem o výuku v naší škole neupadá, ale naopak se naše počty dále rozšiřují. Tento fakt mě velmi těší, protože vzdělání v uměleckém odvětví je podle mě nedílná součást toho, co si děti do budoucího života mají odnést.

Všem žákům přeji za celý pedagogický kolektiv HTVŠ Prušánky krásné prožití prázdnin a rodičům zasloužený odpočinek. Budeme se na Vás těšit v dalším školním roce.

Vít Němeček, Hlavní koordinátor HTVŠ