Hezké jaro – aspoň za oknem – přeje Nechoránek.

Zpravodaj 1/2020: Takovéto jaro by asi nikdo z nás nečekal. Že? No, ani my ne. V době, kdy máme nejvíc práce s přípravou nových písniček a tanců pro nadcházející folklorní sezónu, musíme sedět doma a všechno přerušit. Ale jak jste v poslední době jistě slyšeli mockrát – zdraví je nejdůležitější – a je to pravda.

V Nechoránku pro letošek připravujeme pásmo z luk a polí. Virus nám práci přerušil asi tak v půlce příprav. Malí pastevci a děvčata, co spolu jdou na „jatelinu“, tak budou muset ještě chvilku počkat.

Kromě nového programu se naše zpěvačky, tak jako každý rok, připravovaly na pěvecké soutěže. Zrovna v těchto dnech by zpívaly na třech soutěžích, které se v našem regionu konají. Je to Věneček z rozmarýny Fanoša Mikuleckého v Hodoníně, Malovaný tulipán Boženy Šebetovské v Břeclavi a Zpěváček Podluží ve Starém Poddvorově. Ale ona bude určitě další příležitost si později zazpívat. Stejně jako byly zrušeny pěvecké soutěže, tak ani přehlídka souborů regionu Podluží se nekoná.

O čem teda vlastně na těchto řádcích psát? Víte co, uděláme tady takovou malou obrazovou rekapitulaci toho, co už má mimo jiné náš soubor za sebou:

Držme si všichni palce, dostatečný odstup a roušku před pusou. A až to bude zase možné, budeme se na vás těšit.

Děti a vedoucí z Nechoránku 🙂