Gulášfest 2016 – výsledky a ohlédnutí

gulas_jirka_13Prušánky byly v pátek 28. října zalité sluncem a provoněné vůní masa, cibule a koření. Na návsi u obecního úřadu se konal tradiční Gulášfest. O pozornost diváků i odborné poroty soutěžilo třináct týmů z Prušánek, blízkého okolí i vzdálených obcí. Starosta Prušánek Lubomír Zahradník, který celým dnem provázel, poděkoval za založení této tradice manželům Zdeňce a Lubošovi Šimkovým.

Vařilo se od sedmi hodin ráno. Poklidné dopoledne se krátce před dvanáctou změnilo ve velmi rušný den. Začaly se vydávat guláše a zájem byl obrovský. Velké štěstí, že většina týmů měla vedle guláše připravené i jiné slané a sladké dobroty. Guláše hodnotila odborná porota a také samotní diváci. Od jedné hodiny hrála k tanci, zpětu a poslechu Kapela starých časů z Prušánek.

Fotogalerie z Gulášfestu 2016

Výsledky odborné poroty:

1.místo: Obecní úřad Prušánky (dančí guláš)

gulas_jirka_27

2.místo: Myslivci z Velkých Bílovic (myslivecký srnčí guláš)

gulas_jirka_24

3.místo: Partička z Prušánek (halloweenský guláš)

gulas_jirka_23

Výsledky divácké poroty:

1.místo: Myslivci z Beskyd (dančí guláš)

gulas_jirka_22

2.místo: Mlýnská partička (Mirův vepřový mls)

gulas_jirka_21

3.místo: Partička (halloweenský guláš)

gulas_jirka_20

Všem oceněným gratulujeme a ostatním děkujeme za účast.