Fotbalový oddíl TJ Podlužan Prušánky

15Zpravodaj z Prušánek 1/2015:

Mladší přípravka – Okresní halová liga 2014/15

Naše fotbalová přípravka po výborně zvládnuté podzimní části mistrovských zápasů, během které zvítězila ve všech utkáních a suverénním způsobem vede tabulku okresní soutěže, se zúčastnila během zimní přestávky dlouhodobé halové soutěže s názvem Okresní halová liga. Jedná se o pravidelnou turnajovou soutěž týmů kategorie mladší přípravky (letos ročníky 2006 a mladší), pořádanou Okresním fotbalovým svazem, jako náplň pro malé fotbalisty v zimním období.

Letos se této soutěže celkem zúčastnilo 15 týmů z okresu, které byly regionálně rozděleny do tří samostatných skupin. V průběhu prosince až února proběhly jednotlivé halové turnaje mezi účastníky skupin, kde princip je stanoven tak, že každý účastník OHL uspořádá 1 turnaj, kde se účastníci skupiny utkávají systémem každý s každým. Následně z výsledků všech zápasů vznikne závěrečná tabulka s posupujícími do tzv. finále OHL.

V naší skupině jsme letos narazili na družstva Hodonína, Dubňan, Rohatce a Moravy (Vracov a Vlkoš). Během pěti turnajů v naší skupině bylo celkem sehráno 100 utkání. Utkání měla vysokou fotbalovou úroveň, výbornou diváckou kulisu a hlavně potěšila všechny hráče, jelikož získali prostor ukázat své umění a dále se rozvíjet a bavit fotbalem.

O postupu Moravy a Rohatce do finále OHL rozhodla v této vyrovnané soutěži velmi silných družstev naše zvýšená marodka na dvou turnajích, kde jsme nemohli konkurovat a tak jsme v celkovém pořadí naší skupiny ze všech pěti turnajů obsadili 4. místo. O vyrovnanosti této dlouhodobé soutěže svědčí, že z celkových dvaceti utkání ve skupinách jsme 10x zvítězili a přesto jsme do finále neprošli.

Za reprezentaci obce a fotbalového oddílu, výborné výkony a výsledky v konkurenci těch nejlepších na okrese patří našim malým fotbalistům velké poděkování a podpora do budoucna, aby mohli i nadále pokračovat ve sportovní činnosti. Poděkování patří i trenérské dvojici Zdeněk Peřina a František Mazuch, kteří se celou zimní přestávku starali o přípravu a celkový chod družstva. Věřte, že to při počtu zápasů a tréninků nebylo mnohokrát vůbec jednoduché. Poděkování patří i všem rodičům za podporu dětí v jejich sportovním počínání a pěstování vztahu k zdravému pohybu, není to dnes již zcela běžná záležitost.

Těšíme se na Vaši diváckou podporu v nastávajících zápasech jarní části soutěže v našem sportovním areálu tak, aby se zde naši fotbalisti cítili opravdu jako doma!

Zbyněk Hromek