Co nabídne Nechorský košt vín 2016

Nechorsky_kost_vinSrdečně vás zveme na pátý Nechorský košt vín do stylového prostředí Vinných sklepů U Jeňoura v Prušánkách. V sobotu 16. dubna budete mít možnost ochutnat 598 vzorků vín nejen vinařů z Nechor, ale i vinařů z blízkého okolí. Konkrétně vás zveme na překoštování některého z 341 vzorků bílých vín, 49 rosé a klaretů nebo výběr z 208 červených vín od 201 vinaře z dvaceti vinařských obcí. Kromě jednotlivých vzorků jsou oceněny i nejlepší kolekce čtyř a více vín od jednoho výrobce.

A ze kterých obcí se k nám vzorky dostaly? Zastoupeny jsou Prušánky (310 vzorků), Moravský Žižkov (53), Josefov (47), Moravská Nová Ves (21), Týnec (20), Starý Poddvorov (19), Milotice (18), Břeclav (16), Čejkovice (12), Rohatec (12), Strážnice (11), Velké Bílovice (11), Mikulčice (10), Hodonín (8), Hrušky (8), Tvrdonice (8), Dubňany (5), Skalka u Kyjova (4), Dolní Bojanovice (3) a Lužice (2). Celkem je zastoupeno 201 vinařství z dvaceti obcí.

2016_kost_vino_bileNejpočetnější skupinou jsou mezi bílými víny vzorky Veltlínské zelené (55), Ryzlink rýnský (34), Ryzlink vlašský (30) a Chardonnay (30). O něco méně (24) mají vzorků vína Rulandské bílé a Rulandské šedé. Na své si přijmou milovníci dalších oblíbených bílých vín: Müller Thurgau, Sylvánské zelené, Neuburské, Aurelius, Pálava, Sauvignon, Tramín červený, Muškát moravský a Hibernal. Nechybí tradiční směsi bílých vín a vína ostatní, která jsou zastoupena jednotlivě nebo jen ve velmi malém počtu. Seznámit se tak můžete s víny Veltlínské červené rané, Irsai Oliver, Muškát Ottonel, Děvín, Sauvignon Blanc, Noria, Malverina či Kerner. Rosé a klarety mají bez jednoho pět desítek vzorků k ochutnávání.

Pokud vyhledáváte raději červená vína, pak vás potěší jejich neméně pestrý výběr. Největší výběr vzorků mají vína Dornfelder (30), Svatovavřinecké (25), Frankovka (25), Modrý portugal (22 a Zweigeltrebe (21). Těšte se také na Rulandské modré, André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barvířky a směsi. Ani tady nechybí vína, která mají zastoupení jen výjimečná – Dunaj, Nitra, Blauburger, Cabertnet Cortis nebo Laurot.

cm-galan-profilove-fotky-08Nechorský košt vín se koná ve Vinných sklepech u Jeňoura. Odpoledne bude hrát ke zpěvu, tanci i poslechu cimbálová muzika Galán. Mezi koštováním si můžete udělat procházku po Nechorách, naší vesničce vinných sklepů, kde je v současné době více než čtyři stovky sklepů.

Srdečně zvou pořadatelé

nechorsky_kost_vin