Co jsme dělali v zimě

Zpravodaj 1/2018: Vrátím se ještě do loňského roku. Začátkem prosince jsme měli společenskou akci „Mikulášskou“. Je to pro nás téměř tradice. Jsme moc rádi, že se spolu sejdeme. Zazpíváme si, popovídáme a obdarujeme se malými dárečky. Ještě jeden velký úkol jsme měli před sebou. Byla to naše výstava – vánoční výstava s panenkami. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na výstavě podíleli. Ať už to byly panenky, pečivo, dekorace, to vše dalo výstavě krásný vánoční ráz. A že se všechno moc líbilo, potvrdila velká návštěvnost lidí místních i přespolních. Část peněžitého výtěžku jsme dali dětem do mateřské školky na hračky a část na opravu kostela.

Na pozvání seniorů z družební slovenské obce Prietržka jsme spolu s mužákama jeli na jejich krojový ples. Dobře jsme se pobavili a taky zatančili náš mažoretkový pochod. Ten jsme si zopakovali na našem Čundrbále. Vždyť se na tento bál vždy moc těšíme.

Chtěla bych poděkovat našemu panu starostovi, který po domluvě s ředitelem školy sjednal počítačový kurz pro seniory – začátečníky. Kurz úspěšně probíhá. Zároveň děkujeme panu učiteli, který má s námi svatou trpělivost a snaží se nás zasvětit do tajů techniky. Ještě v měsíci březnu jsme oslavili MDŽ. Ke konci března jsme načerpali nové síly v lázních v Gyoeru. Budeme je potřebovat, protože zima konečně končí a jaro už klepe na dveře a s ním nás čeká pořádná hromada práce.

Za seniory Květa Kopečková

Foto Věra Dřevěná