A co senioři – Martinské sousedské posezení

A zas je tu paní zima,
teplé slunce někde dřímá.
A nás trápí vítr, chlad,
a to nemá nikdo rád.

Zpravodaj 4/2017: Druhý ročník Martinského posezení se rychle přiblížil. Jedenáctý listopad – svátek Martina. A jaké to byly tentokrát „hody“? Naše ženy napekly koláčky a zákusky. Děvčata z obecního úřadu nám velmi pěkně vyzdobily sál a stoly. Zahájení se opět ujal pan starosta se Zdeničkou Hromkovou. Již podruhé vystoupila naše šikovná děvčátka z taneční školy s irskými tanci. Velký aplaus sklidily Neonky – mažoretky z Moravské Nové Vsi. Předvedly vítěznou show „Honzíkova cesta“, se kterou získaly I. místo a titul mistra světa juniorů. Taky nám zahrála mladá cimbálová muzika. Věřme, že za pár let to bude slavná kapela. Naši mužáci vystupovali dokonce dvakrát a můžu potvrdit, že jim to opravdu velmi pěkně zpívá. Seniorky z Mikulčic předvedly své pásmo, a i když je několikrát zradila technika, s chutí si zatančily. I my jsme předvedly své pásmo. Tentokrát to byl mažoretkový pochod. Velké díky patří spolku Nechorští vinaři, který přispěl svými víny. Tak byl zase malý košt místních vín. K dobré náladě a k tanci hrála výborná Kapela starých časů. Na naše pozvání přijeli hosté z družební obce Prietržka ze Slovenska. I s panem starostou. Odcházeli od nás velmi nadšeni a spokojeni. Ještě jednou bych chtěla všem moc poděkovat, za ochotu a pomoc obecnímu úřadu, našim členkám a všem vystupujícím.

Tak přeji všem krásné pohodové vánoce a šťastný a spokojený celý příští rok, vždyť i k němu už je to jen skok.

Za Klub seniorů Květa Kopečková, foto Věra Dřevěná